lesne-wrota.pl

Portal ogólnotematyczny

choinka ubrana na złoto
Dom i Ogród Wnętrza

Choinka ubrana na złoto

Choinka – najpiękniejsza i najbardziej wyrazista świąteczna dekoracja. Jej ubieranie wiąże się z sentymentem i radością, a widok cieszy oczy i serca. To drzewko wprowadza do domu świąteczny, podniosły nastrój samą swoją obecnością, jednak dobór odpowiednich ozdób choinkowych może ten efekt jeszcze bardziej wzmocnić. Zieleń gałązek połączona ze złotem z pewnością będzie zachwycać urokiem i szlachetną elegancją.

Efekt glamour

Choinka ubrana na złoto nie pozwoli przejść koło siebie obojętnie. Złoty kolor, siłą rzeczy, dodaje przepychu, błysku i wspaniałości. W połączeniu z brokatowymi dekoracjami będzie stanowić bardzo wyrazistą kombinację. Bombki w jednolitym, połyskującym lub matowym złotym kolorze warto zestawić ze skrzącymi się bombkami brokatowymi. Złote gwiazdy, serca, kokardki lub aniołki mogą stanowić dodatkowe urozmaicenie. Takie dekoracje mogą mieć ażurkową formę, co nada dekoracji odrobinę lekkości i finezji. Złote łańcuchy dodadzą przepychu i bogactwa świątecznemu drzewku, a obowiązkowe świecące lampki wieczorem rozświetlą domowe zacisze. Taka choinka to prawdziwa gwiazda wieczoru – wspaniała dama pewna swojej wyjątkowości.

Choć glamour, może być bardzo naturalnie

Połączenie naturalności z taką wytwornością jest jak najbardziej wykonalne. Tym bardziej, że ubranie choinki w złoty kolor daje możliwość wykorzystania naturalnych dekoracji. Doskonale sprawdzą się na przykład złote szyszki. Gotowe lub przygotowane własnoręcznie będą naturalnym i przyjemnym akcentem. Złote orzechy również świetnie sprawdzą się w roli choinkowej dekoracji. Bardzo ciekawe może stać się połączenie świetności złota z ozdobami drewnianymi. Drewniane dekoracje choinkowe są z jednej strony łagodne i delikatne, a z drugiej zaś mają dużą moc subtelnego uroku. Jako dodatek do ubranej na złoto choinki mogą stanowić łagodne przełamanie błyszczącego przepychu.

Złoty w towarzystwie

Jeśli sam złoty kolor na choince jest zbyt przytłaczający, nie ma problemu, aby nieco złagodzić go innym kolorem. Złoty, tak jak i czarny, pasuje do wszystkiego, więc doskonale zgra się z czerwonymi, bordowymi, niebieskimi czy zielonymi ozdobami. Eleganckim, a równocześnie bardzo romantycznym zestawieniem są złote i srebrne dekoracje. Choinka w takich barwach ma moc przyciągania, będąc po prostu magiczną. Obok złotych, błyszczących gwiazdek mogą pojawić się jasne, srebrne śnieżynki, a złote łańcuchy mogą przeplatać się ze srebrnymi sznurami. To towarzystwo pasuje do siebie idealnie.i tworzy jasną, połyskującą, świąteczną aurę.