lesne-wrota.pl

Portal ogólnotematyczny

mały salon z jadalnią
Dom i Ogród

Jak urządzić mały salon z jadalnią?

Każdy salon da się urządzić estetycznie i funkcjonalnie. Dotyczy to również małych przestrzeni, jaką jest salon połączony z jadalnią. Odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni, jaką dysponujemy, sprawi, że nawet tak mały salon z jadalnią będzie pomieszczeniem, które nas cieszy. 

Jak urządzić mały salon z jadalnią?

Przede wszystkim należy mieć odpowiedni pomysł na to jak urządzić tego typu przestrzeń. Rozwiązań, jakie możemy wykorzystać przy tak małej przestrzeni, jest wiele, dlatego każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Jednym z nich jest zaoszczędzenie przestrzeni poprzez zastosowanie okrągłego stołu zamiast prostokątnego lub kwadratowego. Będzie to nie tylko funkcjonalne, ale również ładne. Interesującym rozwiązaniem jest zastosowanie mebli, które mają wielofunkcyjne zastosowanie lub są rozkładane. Daje nam to możliwość maksymalnego wykorzystania przestrzeni, jaką dysponujemy. Nie bójmy się kreatywności i śmiało wprowadzajmy nowe pomysły i rozwiązania. Opuszczany blat, hokery lub ławeczka zamiast krzeseł – wszystko to może sprawić, że nasz salon z jadalnią będzie nie tylko funkcjonalny, ale również zaskoczy aranżacją. 

Jak umeblować mały salon z jadalnią?

Kluczem umeblowania małego salonu z jadalnią są meble, które zostały dobrane odpowiednio do pomieszczenia. Jeśli nasz metraż jest niewielki, warto postawić na proste formy, które sprawią, że unikniemy efektu nadmiernego zagracenia przestrzeni. Nie oznacza to, jednak że nasze wnętrze musi być nudne. Wręcz przeciwnie mogą one być bardzo charakterne. Nowoczesne narożniki lub kanapy wypoczynkowe charakteryzują się designerskim wyglądem, a dodatkowo posiadają funkcję spania. Warto nie bać się ciekawych rozwiązań i jeśli postawimy na jasną bazę ścian oraz podłogi, meble o ciekawym kolorze mogą stanowić kompletną aranżację. Połączenie salonu z jadalnią może być otwarte lub zamknięte. W przypadku otwartej przestrzeni musimy zadbać o to, aby strefa wypoczynkowa oraz jadalniana byłą odpowiednio rozdzielona. Pomocne może być ustawienie mebli blisko siebie lub wykorzystanie przedmiotów, jakimi są dywany. Możemy również postawić na bardziej jednoznacznie odgrodzone strefy. Warto wtedy naturalnie wykorzystać kształty pomieszczeń oraz dać się ponieść naszej wyobraźni. Nie bójmy się inspirować zdjęciami pomieszczeń, jakie możemy znaleźć w internecie lub katalogach. Jeśli jednak jednoznacznie zadecydujemy, że nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z aranżacją, skorzystajmy z usług profesjonalisty. Projektant wnętrz pomoże nam dobrać aranżację i maksymalnie wykorzystać przestrzeń.