lesne-wrota.pl

Portal ogólnotematyczny

pończochy do pracy
Dom i Ogród

Jak wybrać pończochy do pracy?

W środowisku biznesowym od zawsze obowiązywał dress code, który czasami mógł stać się elementem strategii wizerunkowej firmy. W przypadku kobiet często jest to sukienka lub spódnica z dopasowaną bluzką oraz obowiązkowo pończochy. Jak zatem je dobrać, by dobrze komponowały się z całym strojem?

Elegancja w pracy

Klasyczne pończochy łączą w sobie delikatność kobiecego stylu i jednocześnie modny wygląd. Obecnie wykonuje się je z elastycznego, sprężystego materiału, który jest przewiewny, a jednocześnie dobrze dopasowuje się do nóg. Poza tym może je optycznie wysmuklić i ukryć niedoskonałości.

Są także pończochy samonośne, których największą zaletą jest wygoda. W przeciwieństwie do klasycznych nie posiadają części majteczkowej, więc nie uciskają w pasie. Do tego są niewidoczne pod ubraniem, nie powodują powstawania nieestetycznych fałdek na brzuchu i biodrach. A dzięki silikonowemu paskowi utrzymują się na miejscu.

Widać zatem, że do pracy o wiele lepiej nadają się pończochy samonośne, które pozwalają na bardziej elegancki wygląd. Ważne jest jeszcze to, by były wykonane z dobrych materiałów, odpornych na uszkodzenia.

Jakie pończochy wybrać do pracy?

Według zasad dress codu przeważnie kobiety wybierają pończochy w kolorach cielistych, jak najbardziej zbliżonych do ich własnego odcieniu skóry. Obecnie w sklepach można znaleźć różnorodną paletę kolorów, co pozwala na świetne dopasowanie tego elementu stroju do swoich potrzeb. Takie pończochy staną się idealną bazą dla całego ubioru.

Gdy kompletujemy strój do pracy, warto zadbać o jak największy poziom formalności. Rezygnujemy wtedy z wszelkiego rodzaju elementów dekoracyjnych, wzorów, pasków czy kokardek, które niepotrzebnie przyciągają wzrok. Takie dodatki lepiej pasują do casulowego stylu lub w miejsca pracy, gdzie można pozwolić sobie na swobodniejszy ubiór. Jedynie dopuszczalny jest pionowy pasek, który imituje szef.

A jeśli chodzi o czarne pończochy, to nie prezentują się one aż tak elegancko jak te w cielistych kolorach. Można jednak się na nie decydować w miejscach, gdzie nie obowiązuje restrykcyjny dress code.

Podsumowanie

Praca to nie tylko zajmowanie się obowiązkami. Czasami zdarzają się imprezy, bankiety czy eventy, na które należy odpowiednio się ubrać. Z tego powodu warto wiedzieć, jak idealnie skompletować strój zgodnie z dress codem. Eleganckie pończochy w cielistych odcieniach będą idealnie pasować do takich wydarzeń. Warto dobrać do nich pasującą wieczorową sukienke i można udać na uroczystość.