lesne-wrota.pl

Portal ogólnotematyczny

Jaką donicę wybrać do storczyka
Dom i Ogród

Jaką donicę wybrać do storczyka?

Większość roślin storczykowatych rośnie w naturze w ciepłych i wilgotnych lasach tropikalnych – w zakamarkach żywych drzew, czy na zacienionych zboczach. Storczyki preferują takie warunki klimatyczne ponieważ mają możliwość wchłaniania wody z mokrego podłoża i nie muszą przy tym wystawiać się na działanie silnego światła słonecznego, które byłoby powodem wzmożonej transpiracji, co nie jest dla tych roślin korzystne. Storczyki kupowane przez nas w sklepach nie rosły w sposób dziki w lasach deszczowych, a ich korzenie są zamknięte w osłonce przepuszczającej wodę, a dodatkowo w celach estetycznych i dla naszej wygody storczyki umieszcza się w różnego rodzaju donicach.

Wybór donicy do storczyka

Donice – osłonki do storczyka to akcesorium, w które powinien zaopatrzyć się każdy posiadacz tej rośliny, aby dobrze prezentowała się ona w domu. Na rynku istnieje wielki wybór modeli doniczek dedykowanych dla storczyków. Czasem możemy mieć problem z wyborem najlepszego dla nas rozwiązania. Warto zastanowić się w jakim typie osłonki nasz kwiat będzie prezentował się najkorzystniej, a także czy wybrana donica będzie dobrze komponowała się z wystrojem naszego wnętrza.

Zwróćmy uwagę na fakt, że storczyki to kwiaty bardzo ozdobne, zatem donice, w których je umieścimy nie powinny przytłaczać kompozycji przesadnie obfitymi detalami, czy wzorami.

Osłonki do storczyka powinny spełniać kryterium funkcjonalności i cechować się starannym wykonaniem. Osłonki charakteryzujące się minimalistyczną konwencją stylistyczną możemy kupić np. tu: sklep.cermax.com.pl. W sklepie znajdziemy bogatą ofertę stylowo zaprojektowanych, idealnych dla storczyków osłonek. Dzięki wywarzonemu, nowoczesnemu wzornictwu nasz kwiat razem z doniczką stworzą doskonały duet pasujący do wybranego wnętrza. Osłonki do storczyka dostępne na stronie sklep.cermax.com.pl występują również w wielu wariantach kolorystycznych takich jak: klasyczny szary, biel, czerń, urocze pastele, czy zdecydowane, intensywne odcienie.

Osłonki ceramiczne, a może szklane? Dopasuj osłonkę do swoich preferencji

Możemy wybierać z modeli osłonek wyprodukowanych z ceramiki lub ze szkła. Są one lepszym rozwiązaniem niż dostępne także na rynku osłonki plastikowe ponieważ są od nich cięższe, co zapobiega przypadkowemu wywróceniu się rośliny. Ceramika lub szkło to materiały które prezentują się dobrze zarówno we wnętrzach nowoczesnych jak i tych bardziej tradycyjnych. Jak już wspominaliśmy doniczka powinna podkreślać urok samego kwiatu, a nie odwracać od niego nasz wzrok, a więc wybór tej ozdobionej jedynie delikatnymi dekoracjami będzie trafioną decyzją.