lesne-wrota.pl

Portal ogólnotematyczny

fryzury dla nastolatki
Moda

Fryzury dla nastolatki czyli jak wyglądać modnie i odpowiednio do wieku

Każda nastolatka chcę prezentować się dobrze i podążać za modą. Obejmuje to nie tylko ubrania ale także fryzurę. Co jakiś czas każda nastolatka pragnie iść do dobrego fryzjera i podciąć swoje włosy a także ładnie je ułożyć. Taka wizyta u fryzjera na długi czas dodaje pewności siebie i sprawia, że wizerunek jest spójny.

Dopasowanie fryzury do włosów, cery i sylwetki

Fryzury dla nastolatki powinny być dopasowane do jej typu włosów a także do codziennych aktywności. Jeżeli nastolatka ma włosy cienkie i zniszczone, to raczej nie powinna na siłę upierać się przy włosach długich. Oczywiście wiadomo, że jeśli chodziło osoby w wieku nastoletnim, ciężko jest cokolwiek im nakazać. Zazwyczaj rodzice mają coraz mniej do powiedzenia. Warto zatem, aby dziewczyna w wieku nastoletnim nosiła taką fryzurę na jaką ma ochotę. Codzienne aktywności mogą wykluczać bardzo długie włosy. Długie włosy są na przykład niewskazane przy częstych treningach na basenie. Jest przy nich bardzo dużo pracy. Trzeba poświęcić sporo czasu na suszenie takich głosów. Jest to szczególnie kłopotliwe zimą. Niedokładne wysuszenie włosów może powodować problemy ze zdrowiem. Mogą pojawić się częste przeziębienia a nawet zapalenie zatok, dlatego też warto rozważyć posiadanie krótkich włosów w takiej sytuacji. Można pokusić się o jakąś ładną fryzurę u fryzjera. Dobry fryzjer z pewnością będzie wiedział jak odkryć kobiecość u nastolatki za pomocą fryzury dopasowanej do jej kształtu twarzy i typu sylwetki.

Modna nastolatka

Zazwyczaj nastolatki nie mogą farbować włosów, ponieważ zabrania tego szkoła. Regulamin do szkoły zazwyczaj jest bezwzględny w tym zakresie. Nauczyciele bardzo nieprzychylnie patrzą na nastolatki z makijażem i zafarbowanymi włosami. Jednak niektóre szkoły średnie słyną z bardzo liberalnego podejścia i nie mają nic przeciwko temu, aby uczniowie farbowali włosy, a także w inny sposób ozdabiali swoje ciało i twarz.Wszystko zależy od tego jak dyrektor i nauczyciele podchodzą do tego typu kwestie ich uczniów. Często nie ma to nic wspólnego renomą szkoły. Nawet jeżeli nastolatka nie może farbować włosów to przecież może o nie zadbać w inny sposób. Nie żadnych przeszkód co do tego, aby nastolatka zastosowała odżywkę do włosów. Ten sposób wzmocnić swoje włosy i sprawi że będą wyglądały lepiej. Niektóre nastolatki nie lubią naturalnego koloru swoich włosów. Można spróbować przyciemnić albo rozjaśnić je w naturalny sposób. Najważniejsze jest jednak dobranie odpowiedniej fryzury między innymi dopłynął do twarzy. Trzeba też wziąć pod uwagę zmiany hormonalne jakie zachodzą w ciele nastolatki. Nie każda kobieta w tym wieku może nosić grzywkę ponieważ czasami bardzo mocno przetłuszcza się czoło. Wtedy grzywka jest niewskazana ponieważ nasila problemy z cerą.