lesne-wrota.pl

Portal ogólnotematyczny

garnitur
Moda

Jaki garnitur jest odpowiedni na każdą okazję?

Wiele osób, szczególnie tych, którzy interesują się modą, twierdzi, że nie ma ubrań uniwersalnych. Nie ma więc bluzki, która świetnie sprawdzi się na imprezie rodzinnej, spotkaniu biznesowym czy wypadzie na grilla do znajomych. Podobny pogląd dotyczy garniturów. Czy rzeczywiście jest to prawda? Może istnieją uniwersalne modele, które sprawdzą się zawsze, niezależnie od okazji?

Garnitur – druga skóra mężczyzny

Bez wątpienia garnitur – niezależnie od jego koloru czy fasonu – musi być doskonale dopasowany do indywidualnych cech fizycznych mężczyzny. Marynarka musi bez trudu się zapinać, spodnie nie powinny być ani za długie, ani za krótkie, a rękawy powinny sięgać nadgarstków, a nie zakrywać połowy dłoni. Problem z wyborem garnituru dotyczy przede wszystkim panów o niestandardowej sylwetce, dlatego warto ubrania dopasowywać w pracowni krawieckiej, w czym pomoże szybka gotówka.

Przejdźmy do wspomnianego na wstępie uniwersalizmu, odnosząc go przede wszystkim do kwestii fasonu. Klasyczny garnitur, bez dodatkowych elementów takich jak aksamitne wykończenia, będzie najlepszym wyborem. Tego rodzaju ubranie możecie wykorzystać zarówno w pracy, jak i podczas wyjątkowych okazji – ślubów, balów czy spotkań biznesowych. Można także nosić osobno marynarkę i spodnie, dowolnie łącząc te elementy garderoby z nieco luźniejszymi koszulami.

Kolor

Ogromne znaczenie ma także kolor garnituru, szczególnie w kontekście uniwersalnego wykorzystania tego ubioru. Jaki kolor sprawdzi się zawsze? Jest to oczywiście czerń. Wie o tym każdy, kto gustuje w czarnych ubraniach. Zakup czarnego garnituru znacznie zwiększy możliwości zastosowania tego ubioru podczas różnych okazji. Co więcej, czerń to ponadczasowa elegancja, która doskonale komponuje się z pozostałymi kolorami. Możecie więc tworzyć dowolne stylizacje, dobierając na przykład niebieską czy różową koszulę, a także buty o wyrazistych barwach.

Należy jedynie pamiętać, że garnitur – niezależnie czy uniwersalny, czy też zakupiony na konkretną okazję – musi wyglądać schludnie. Pranie w pralce zupełnie odpada, dlatego lepiej korzystać z usług profesjonalnych pralni chemicznych. Polecanym zabiegiem jest apretura, czyli nałożenie na materiał specjalnego preparatu, przeciwdziałającego wycieraniu się tkaniny, a tym samym jej „świeceniu”, co w garniturach – szczególnie czarnych – jest często spotykane. Warto zainwestować nieco więcej, w czym pomoże szybka gotówka, i zlecić kompleksowe pranie garnituru, by zawsze wyglądał estetycznie i elegancko.