lesne-wrota.pl

Portal ogólnotematyczny

czyszczenie laptopa
Moda

Jak wyczyścić laptopa?

Z pewnością wiele osób pamięta dzień, w którym nasz laptop działał perfekcyjnie. Było to wtedy, kiedy wyjęliśmy go z pudełka. Jednak po pewnym czasie laptop nie wygląda już tak dobrze. W tym momencie z dużą dozą prawdopodobieństwa rzesza ludzi zastanawia się, jak go wyczyścić, aby przywrócić go do stanu początkowego. Dlatego warto poznać sprawdzone, domowe sposoby, które pozwolą nam oczyszczenie laptopa.

Czyszczenie laptopa

Niekiedy zadajemy sobie pytanie, dlaczego regularne czyszczenie laptopa jest tak ważne? Otóż musimy pamiętać, iż laptop to nasza wizytówka, a więc trzeba utrzymywać go w czystości, aby nie zrobić złego wrażenia w spotkaniach z klientami, współpracownikami bądź znajomymi. Laptop, o którego nie dbamy, zdecydowanie zwolni, ponieważ układ chłodzenia będzie zabrudzony. Kurz powoduje spadek wydajności, a tym samym będzie większa podatność na różnego rodzaju awarie czy uszkodzenia. W przypadku, gdy będziemy chcieli wziąć się do roboty, musimy wybrać odpowiednie miejsce, a także potrzebne nam narzędzia. Jednak w tym momencie nasuwa się pytanie, czego użyć podczas czyszczenia laptopa? W takiej sytuacji musimy posiadać parę akcesoriów, a dokładnie przyda się ściereczka z mikrofibry do czyszczenia ekranu oraz klawiatury, patyczki higieniczne, aby zadbać o porty, ekran i wnętrza, pędzelek o cienkim włosiu, co pozwoli na oczyszczenie klawiatury oraz wentylatora. Oprócz wyżej wymienionych warto sięgnąć po sprężone powietrze, które pozwoli nam na oczyszczenie wentylatora oraz słaby środek czyszczący, dzięki czemu będziemy mogli oczyścić urządzenie z kurzu, a także mocniejszych zabrudzeń. Jeżeli posiadamy wszystko, co potrzebne, wtedy możemy przejść do działania. Warto pamiętać, aby czyścić laptopa, który jest wyłączony oraz odłączony od prądu.

Ekran laptopa

Chcąc umyć ekran laptopa, powinniśmy użyć nawilżonej ściereczki. Najlepszym rozwiązaniem będzie ściereczka z mikrofibry, czyli taka jak do czyszczenia okularów. Decydując się na inny wybór, możemy porysować ekran. Jednak w przypadku jednodniowego kurzu wystarczy jedynie zwykła sucha ściereczka. Gdy ilość brudu jest większa, nawilżmy ją wodą. Odradza się stosowania płynu do mycia szyb. Wentylator możemy wyczyścić, korzystając ze sprężonego powietrza. Jednak warto zrobić to w serwisie, gdy nie mamy odpowiedniej wiedzy. Z kolei obudowę zewnętrzną można umyć tym samym płynem co ekran i klawiaturę. Nie wolno używać silnej chemii. Chcąc wyczyścić porty w laptopie, wykorzystajmy sprężone powietrze. Raz na jakiś czas powinniśmy też dezynfekować nasze urządzenie.