lesne-wrota.pl

Portal ogólnotematyczny

czarne drzwi wewnętrzne
Dom i Ogród

Gdzie będą pasowały czarne drzwi wewnętrzne?

W niektórych domach czerń okazuje się bardzo atrakcyjnym wyborem. Co prawda rzadko występuje jako kolor dominujący, ale za jej pomocą można podkręcić moc innych barw, przemienić zwykłe wnętrze w stylowe, minimalistyczne i nowoczesne. Należy jednak umiejętnie użyć czerni, bo może ona łatwo przytłoczyć i zadziałać niekorzystnie jeśli chodzi o optyczne pomniejszenie pokoju.

Odpowiedni kolor drzwi

Czerń można wprowadzić jako dodatek – na przykład jako kolor drzwi wewnętrznych. Taki element będzie ładnie kontrastował z mocnymi barwami ścian w pokojach i uczyni wnętrze głębszym, bardziej wyrazistym. Czarne drzwi wewnętrzne będą pasowały do każdego koloru, podobnie jak białe. Zabieg ten okaże się jednak dużo bardziej oryginalny i podkreślający minimalizm w mieszkaniu. Niektóre osoby mogą uważać, że czerń na tak dużej płaszczyźnie jak płaszczyzna drzwi będzie wyglądała niekorzystnie. Obawy są słuszne, bo nie w każdym wnętrzu czerń może zagrać równie dobrze. Jej cechy wymagają umiejętnego użycia. Na pewno jednak warto spróbować, bo głęboka, matowa barwa drzwi będzie prezentowała się ciekawie i na pewno zmieni dotychczasowy wygląd mieszkania.

Odważny krok

Niektóre osoby mogą zdecydować się na czarne drzwi wewnętrzne z powodów czysto praktycznych: czerń wolniej niż biały lub jakikolwiek inny (jasny) kolor ulega zabrudzeniu i zużywa się pod wpływem warunków zewnętrznych. O wiele łatwiej będzie więc utrzymać takie drzwi w dobrej kondycji. Dużo zależy jednak od jakości farby, oraz od sposobu pokrycia nią drzwi. Na pewno zrobienie tego byle jak i byle czym nie przyniesie doskonałych efektów.
Wybór czarnej barwy do zastosowania na drzwiach wewnętrznych wynika czasami z estetyki – wiele osób docenia czarny za elegancję i tajemniczy wygląd. Połączenie tego wszystkiego z ciekawie dobranymi dodatkami, ładnymi meblami może zapewnić świetny efekt ogólny. Można poprzestać na tym jedynym czarnym akcencie, ale jeśli zajdzie potrzeba, a wnętrze ma dość duży metraż i jest raczej jasne, możliwe jest też dodanie innych czarnych elementów.

Czarny to też kolor

Miłośnicy czarnego koloru w mieszkaniu nie muszą już ukrywać się ze swoim upodobaniem do tej nieco smutnej barwy. Obecnie kolor stał się modny z uwagi na wspomnianą wyżej elegancję i pewną wytworność. Właściwie połączony z innymi odcieniami może odmienić mieszkanie i uczynić je dużo bardziej efektownym. Wybór czarnych drzwi wewnętrznych może stać się pierwszym krokiem do modyfikacji wnętrza zgodnie z własnymi upodobaniami.