lesne-wrota.pl

Portal ogólnotematyczny

przygotowania do ślubu
Lifestyle

Od czego zacząć przygotowania do ślubu?

Organizacja ślubu i wesela wiąże się z dużym stresem. Państwo młodzi chcą, by ich wesele się udało i było zapamiętane przez gości. Same przygotowania mogą zająć długie miesiące. Zatem jak są etapy przygotowania do ślubu?

Od czego zacząć przygotowania do ślubu

Pierwszym krokiem jest ustalenie daty ślubu. W miesiącach letnich sale weselne mają pełne oblężenie. Datę należy ustalić odpowiednio wcześniej. Najpopularniejsze lokale weselne trzeba rezerwować nawet kilka lat na przód. Jeżeli już będziemy mieć ustaloną datę i lokal weselny to drugim krokiem jest zastanawianie się na rodzajem ślubu. Czy sam ślub cywilny będzie odpowiedni, czy jednak kościelny. Przy wyborze sali weselnej warto też ustalić budżet, na jaki możemy sobie pozwolić. Dzięki temu z wyprzedzeniem będziemy wiedzieć, na jakie dodatkowe atrakcje możemy sobie pozwolić. Przy wyborze sali warto też ustalić wstępną listę gości. W niektórych lokalach może się pomieścić tylko dana liczba gości weselnych.

Jak wybrać usługodawców

Jeżeli ustalimy podstawowe rzeczy to pozostaje wdrożyć drugi etap. Tutaj przede wszystkim należy przemyśleć kwestię usługodawców, czyli fotografa, kamerzysty, dekoratorki, zespołu muzycznego, fryzjera, kosmetyczki. Oczywiście terminy też trzeba sobie odpowiednio wcześniej zarezerwować. Warto sobie wcześniej poprzeglądać portfolio fotografa. To w końcu największą pamiątką z tego dnia będą zdjęcia. Makijaż i fryzura też odgrywają dużą rolę w przygotowaniach weselnych. Można się wcześniej umówić na próbną fryzurę i makijaż. Dzięki temu będziemy wiedzieć, czy w dana fryzura utrzyma się całą noc. Jeżeli nie czujemy się dobrze na parkiecie to kurs tańca będzie dobrym pomysłem. Nauczymy się nie tylko choreografii na pierwszy taniec, ale także podstawowych kroków tańca użytkowego. Zdecydowanie ułatwi nam to poruszanie się po parkiecie.

Suknia ślubna

Panna młoda chce jak najlepiej wyglądać na własnym ślubie. Poszukiwania wymarzonej sukni mogą zająć wiele miesięcy. Często suknia, która pięknie się prezentuje w katalogu, niekoniecznie na przymiarce będzie dobrze wyglądać na naszej sylwetce. Warto także poprzymierzać różne fasony sukni. Do wyboru mamy suknię princessę, w stylu boho, syrenkę, empire lub klasyczną o prostym fasonie. Suknię najlepiej przymierzać w butach, w których zamierzamy iść do ślubu. Trzeba też przemyśleć kwestę dodatków do sukni, czyli biżuterii, welonu, szala, etoli. Jeżeli wszystko zorganizujemy z wyprzedzeniem to końcowy efekt na pewno nas zadowoli, a wesele i ślub będą niezapomnianym przeżyciem.