lesne-wrota.pl

Portal ogólnotematyczny

Lifestyle

Jak uchronić się przed słońcem na plaży? Oto 3 gadżety, które musisz mieć

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje, a więc okres wyjazdów i czasu spędzonego na plaży. Planując urlop w pasie nadmorskim, czy w okolicy jeziora, koniecznie musisz zabrać ze sobą kilka niezbędników. Sprawdź, jakie akcesoria będą Ci potrzebne. 

Skuteczna ochrona przed słońcem – podstawowy gadżet plażowicza 

Większość osób decyduje się na czas spędzony nad wodą, kiedy to pogoda dopisuje – jest gorąco i z nieba padają promienie słoneczne. Słońce bywa również niebezpieczne. Przebywając w pełnym nasłonecznieniu narażamy się na udar słoneczny, który jest groźny dla życia i zdrowia. Kolejną przestrogą są poparzenia, które są efektem nieskutecznej ochrony przeciwsłonecznej.

Chcąc uchronić się przed nieprzyjemnymi konsekwencjami plażowania, musisz zaopatrzyć się w parasol na plażę. Jest to jeden z podstawowych elementów wyposażenia odpowiedzialnego plażowicza. Parasole są różnych rozmiarów. Na rynku dostępne są parasole o fantazyjnych wzorach i kolorach. Ich montaż jest dziecinnie prosty. Po złożeniu nie zajmują wiele miejsca, są lekkie i łatwe w transporcie. Parasole najlepiej kupić w sprawdzonych sklepach, gdzie ich jakość idzie w parze z oferowanym kosztem zakupu. Szczególnie nad morzem przyda się model o wzmocnionej konstrukcji. Parasol stworzy przyjemny cień, który ochroni Cię przed nadmierną ekspozycją na promieniowanie UV. 

Jak nie parasol, to może namiot?

Jeżeli parasol będzie dla Ciebie niewystarczający, to dobrą inwestycją będzie zakup namiotu plażowego. W zależności od modelu, w namiocie zmieści się od dwóch do kilku osób. Namioty są odporne na wiatr o średnim nasileniu. Są bardzo łatwe w montażu. Składają się do niewielkich rozmiarów, co ułatwia ich transport. Dodatkowo są lekkie, a równocześnie wytrzymałe. Jest to dobre rozwiązanie dla rodzin z dziećmi, gdzie maluchy mogą bezpiecznie spędzić czas w schronieniu. Koniecznie wybieraj namioty plażowe wykonane z wysokiej jakości materiału, który zawiera filtr UPF. Chcąc zapewnić sobie i bliskim właściwą ochronę, koniecznie zwróć uwagę na ten parametr przy zakupie. 

Coś dla większej rodziny – trap plażowy

Szukając czegoś większego, co pomieści co najmniej 4-osobową rodzinę, powinieneś zwrócić uwagę na gadżet, jakim jest trap plażowy. Jest to porządna część materiału, która została wzbogacona o filtr UPF. Tkanina łączy się z aluminiową konstrukcją – lekką, lecz odporną na uszkodzenia mechaniczne. Montaż nie jest skomplikowany – w kilka minut stworzysz stabilną ochronę przeciwsłoneczną . Trap plażowy jest odporny na wiatr o sile około 20km/h. Jest to większy gadżet, który z pewnością dumnie zastąpi parasol na plażę

 

Trzy powyższe propozycje ochrony przed słońcem, są absolutnym must have plażowicza. Oczywiście należy również pamiętać o stosowaniu kremów z filtrem. W końcu taka jest istota plażowania – korzystanie z kąpieli słonecznych. Jednak ekspozycja na promienie słoneczne musi być umiarkowana, a trudno znaleźć naturalny cień na nadmorskiej plaży, gdzie widać tylko złote połacie niekończącego się piasku. Bądź mądrym plażowiczem i zorganizuj sobie bezpieczne miejsce do odpoczynku.