lesne-wrota.pl

Portal ogólnotematyczny

soczewki kontaktowe
Lifestyle

Soczewki kontaktowe polecane do codziennego użytku

Soczewki kontaktowe to komfort i wygoda. Są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych okularów. Nie można się zatem specjalnie dziwić, że coraz więcej osób skazanych na ich codzienne noszenie, decyduje się na soczewki. Tym bardziej, że można je dopasować do niemal każdej wady wzroku. Wystarczy odwiedzić specjalistę, który dobierze odpowiedni ich model, idealnie wpasowujący się w indywidualne potrzeby.

Sprawdzone soczewki kontaktowe

Decydując się na soczewki kontaktowe, warto wybrać produkt sprawdzonej firmy. Acuvue to najczęściej polecana przez specjalistów marka. Soczewki kontaktowe tej firmy charakteryzują się ponadprzeciętnym komfortem użytkowania. Produkowane są z miękkich i niezwykle elastycznych materiałów, a co najważniejsze, nieograniczających dostępu tlenu do oka i zapewniających prawidłowe jego nawilżenie. W ofercie tej marki znajdziemy praktyczne, jednodniowe soczewki, jak również wielokrotnego użycia, które często są mylnie uważane za soczewki kontaktowe miesięczne. Trzeba jednak pamiętać, że nie należy ich użytkować dłużej, niż przez dwa tygodnie. Na stronie internetowej Acuvue.pl znaleźć można najważniejsze informacje o produktach tej marki i właściwościach konkretnych modeli soczewek kontaktowych znajdujących się w ofercie firmy.

Rodzaje soczewek kontaktowych

Soczewki kontaktowe umożliwiają korektę niemal każdej wady wzroku. Działają równie efektywnie, co tradycyjne szkła korekcyjne w okularach. Odpowiednio załamują światło i skupiają jego wiązkę na siatkówce, poprawiając ostrość widzenia. Co najważniejsze, znajdują zastosowanie zarówno przy krótkowzroczności czy nadwzroczności, jak również przy prezbiopii i astygmatyzmie. Istnieje wiele wariantów soczewek, zarówno wielokrotnego użytku, ale też jednodniowych. Najpopularniejsze i najchętniej wybierane są modele dwutygodniowe, które zapewniające komfort widzenia przez okres dwóch tygodni. Wiele osób traktuje je, jako soczewki kontaktowe miesięczne, ale producent wyraźnie zaleca ich noszenie maksymalnie przez 14 dni. Po tym czasie należy je wymienić na nowe.

Z roku na rok rośnie popularność soczewek kontaktowych jednodniowych. Rosnące zainteresowanie tym produktem wynika przede wszystkim z faktu, że po całym dniu noszenia takiej soczewki, należy po prostu ją zdjąć i wyrzucić. Jest to niezwykle praktyczne, a przede wszystkim higieniczne rozwiązanie. Używając ich, unika się problemu z codziennym myciem i przechowaniem. Kolejnego dnia zakłada się nową parę. Ten rodzaj soczewek dostępny jest w opakowaniach zawierających 30, 90, a nawet 180 sztuk.

Prezbiopia to nie problemem

Wraz z wiekiem tracimy ostrość widzenia z bliska i koniecznością stają się okulary, które wciąż trzeba zakładać i zdejmować. Jest to dość kłopotliwe, dlatego warto zdecydować się w tej sytuacji na soczewki progresywne. Model ten gwarantuje płynną regulację ostrości widzenia, zarówno obiektów znajdujących się blisko, jak również tych oddalonych. Noszenie tego rodzaju soczewek rozwiązuje problem ciągłego zakładania i zdejmowania okularów, co przekłada się na znacznie lepszy komfort życia. Soczewki progresywne są dostępne w wersji jednodniowej, ale też wielokrotnego użytku. Ich wybór zależy wyłącznie od indywidualnych preferencji.

Artykuł sponsorowany