lesne-wrota.pl

Portal ogólnotematyczny

jaką wódkę na wesele
Lifestyle

Jaką wódkę wybrać na wesele?

Organizacja wesela to okres niezwykle przyjemny – przygotowuje przecież do jednego z najważniejszych momentów w życiu. Z drugiej strony, to również czas planowania i podejmowania poważnych decyzji. Młoda para musi dokonać przed weselem wielu wyborów, które będą miały wpływ na całość wydarzenia. Trzeba zdecydować nie tylko o kroju czy kolorze sukni ślubnej, ale również wybrać dania do weselnego menu, określić smak tortu, a także zastanowić się nad wyborem alkoholi, jakie mają być serwowane na przyjęciu.

Najbardziej popularny trunek na wesele

Najbardziej popularnym rodzajem alkoholu weselnego jest wódka. Sprawdza się ona jako uniwersalny alkohol, który powinien trafić w gust większości gości. Jaką wódkę na wesele jednak wybrać, by smakowała ona weselnikom? Z uwagi na ogromną ofertę, można zgubić się w gąszczu różnorodnych propozycji. Warto zacząć więc przygotowania nieco wcześniej, zwracając uwagę na to, jaki rodzaj wódki jest najbardziej popularny na stołach wśród najbliższych znajomych i rodziny. Można też skorzystać z podpowiedzi innych par, które wesele mają już za sobą, lub zapytać o to w miejscu, gdzie wesele będzie organizowane. Restauracje czy domy weselne bardzo dobrze orientują się w weselnych trendach i będą w stanie udzielić merytorycznej porady. Nie można kierować się wyłącznie atrakcyjną ceną czy intensywnym marketingiem, zachęcającym do wyboru konkretnego produktu. Najlepiej, jeśli wybór poparty będzie osobistym przekonaniem o dobrej jakości i smaku wybranej wódki lub też skonsultowany z najbliższymi.

Jaka butelka sprawdzi się najlepiej?

Wybór konkretnej marki to tylko pierwszy krok poprzedzający dokonanie zakupu. Równie ważną kwestią jest wybranie odpowiedniej pojemności butelki. Choć większe butelki są z reguły bardziej atrakcyjne cenowo, nie będą one najlepszym wyborem na przyjęcie weselne. Najbardziej popularne są butelki o pojemności 0,5 litra. Są one wygodne w użyciu i najbardziej praktyczne z „logistycznego” punktu widzenia. Pozwalają zmniejszyć ryzyko zmarnowania większej ilości alkoholu – po weselu z reguły na stołach zostaje wiele otwartych, nie do końca zużytych butelek. Mniejszym kosztem jest więc wylanie pozostałości z butelki półlitrowej, niż z otwartej butelki o pojemności 1 litra. Może się wydawać, że nie będzie to istotna strata, jednak z perspektywy dużego przyjęcia weselnego może się ona przełożyć na znaczący koszt. Wesele to wydarzenie bardzo kosztowne, warto zatem być świadomym, jak można uniknąć zbędnych kosztów dodatkowych.