lesne-wrota.pl

Portal ogólnotematyczny

Woda czy balsam po goleniu
Zakupy

Woda czy balsam po goleniu – co wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele produktów do pielęgnacji twarzy. Które z nich kupić, żeby nie zastawić szafki w łazience niepotrzebnymi buteleczkami? Nawet minimalizując tak zwany skin care musimy pamiętać, że jest kilka bazowych produktów, w które warto się zaopatrzyć. Szczególnie dotyczy to kosmetyków do golenia – to proces, podczas którego (i po którym) twarz może być podrażniona. Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że to bez znaczenia, jakiego typu produktu użyjemy. Nic bardziej mylnego – odpowiedni kosmetyk pomoże nam zminimalizować podrażnienia, nawilżyć twarz i zapobiec wszelkim innym problemom. W zależności od oczekiwań możemy wybrać między wodą po goleniu a balsamem, a wspomagając to olejkiem do brody znacznie poprawimy jakość golenia. Szeroki wybór wszystkich tych produktów oferuje sklep Barbersupply.pl.

Woda po goleniu – przede wszystkim dezynfekcja

Najważniejszą funkcją wody po goleniu jest odkażanie – z tego powodu zawiera w składzie alkohol. Działa on antybakteryjnie i dezynfekująco, co jest po zabiegu golenia jak najbardziej wskazane. Dodatkowo, ma działanie odświeżające – daje uczucie orzeźwienia albo nawet lekkiego zmrożenia. Wybierając wodę o pasującym nam zapachu, możemy zastąpić nią wodę toaletową.

Mimo że użycie wody po goleniu kojarzy się z iście męskim gestem, potrafi przysporzyć sporo bólu. Wspomniany wyżej alkohol, może podrażnić skórę suchą albo bardziej wrażliwą, wywołując uczucie pieczenia. Warto zatem dbać o regularne nawilżanie skóry twarzy przy pomocy kremów albo zastosować olejek do brody, który dzięki swojej konsystencji nada poślizgu żyletce czy brzytwie. Wszelkiego rodzaju oleje, szczególnie te naturalne – zadziałają zawsze na korzyść naszej twarzy, nawilżając ją i zapobiegając czerwonym przesuszeniom.

Balsam do golenia – łagodzenie podrażnienia

Balsam do golenia ma znacznie delikatniejszą niż woda formułę. Jego głównym zadaniem jest złagodzenie występujących po goleniu podrażnień. Ma nawilżyć i ukoić, stąd też bogata, lekko kremowa konsystencja. W przeciwieństwie do wody po goleniu, nie pozostawi naszej skóry suchej i czerwonej, a raczej wniknie w nią i sprawi, że będzie elastyczna. Balsamy nadają się nawet, jeśli w trakcie golenia powstały jakieś drobne skaleczenia. Wśród rozmaitych składników, które balsamy zawierają znajdują się między innymi: masło shea, wyciąg z aloesu czy olejek ze słodkich migdałów. Wszystkie te składniki zapobiegają zakażeniom i przyspieszają regenerację skóry. Możemy także zdecydować się na balsam z witaminą E, działającą przeciwzmarszczkowo.

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się wybrać wodę + krem nawilżający czy jedynie balsam do golenia – pamiętajmy, że skóra podczas golenia i po nim jest wyjątkowo wrażliwa i wymaga odpowiedniej pielęgnacji.