lesne-wrota.pl

Portal ogólnotematyczny

sposób na elektryzujące się ubrania
Moda

Poznaj sposób na elektryzujące się ubrania

Większość z nas zna uczucie strzelających iskier przy zakładaniu swetra. Często też pojawia się problem przyklejającej się sukienki lub spódnicy do rajstop. Nie wygląda to estetycznie i jest mało komfortowe. Zatem jak sobie radzić z elektryzującymi ubraniami? Jakie domowe sposoby będą skuteczne?

Pomoc na elektryzujące się ubrania

Istnieje szereg domowych sposobów na elektryzujące się ubrania. Jednym z najpopularniejszych to użycie lakieru do włosów. lakierem należy spryskać uranie po zewnętrznej stronie. Stworzy niewidzialną warstwę i dzięki temu ładunki elektryczne nie przyczepią do ubrania. Lakier sprawi, że nie tylko unikniemy nieprzyjemnego efektu elektryzowania, ale tez ubranie nie powinno się podwijać. Problem można tez próbować rozwiązać już przy praniu ubrań. Do każdego prania warto dodać dobry płyn do płukania ubrań. Sam płyn można też bezpośrednio wetrzeć w problematycznie ubranie i dopiero włożyć je do pralki. Jeszcze inną opcją jest zadbanie o nawilżenie powietrza w domu. Suche powietrze powoduje, że ubrania mogą się nadmiernie elektryzować. Zamiast gotowego nawilżacza możemy położyć wilgotny ręcznik na kaloryfer lub częściej myć podłogi. Warto też mieć na uwadze, że kwiaty poprawiają wilgotność w pomieszczeniu. Dlatego można w pokoju postawić kilka fikusów lub storczyków. Efekt można wzmocnić dodając do doniczek mech torfowy. Także sami musimy znaleźć najlepszy dla nas sposób na elektryzujące się ubrania i wybrać ten najlepszy.

Specyfiki na elektryzujące się ubrania

Na problem elektryzujących się ubrań powinien pomóc płyn antyelektrostatyczny. Takie preparaty docelowo są przeznaczone do ubrań. Podobnie jak w przypadku lakieru do włosów, należy nimi spryskać problematyczne ubranie. Po jego użyciu do ubrania nie będzie się przyczepiał kurz ani sierść zwierząt. Ich dodatkowym plusem jest też to, że zmiękczają tkaniny. Produkt nie jest drogi i bez problemu kupimy go sklepach z chemią gospodarczą lub w dobrze wyposażonej drogerii. Sprejem można także spryskać kanapę i wersalkę oraz tapicerkę samochodu.

Jakich ubrań unikać

Głównym czynnikiem, który wpływa na elektryzowanie się ubrań jest ich skład materiałowy i szorstkość tkanin. Ubrania elektryzują się w momencie pocierania, wystarczy, że sukienka ma kontakt z rajstopami i już może się pojawić problem. Częściej elektryzują się tez ubrania wykonane ze sztucznych materiałów: akrylu i poliestru. Dlatego warto inwestować w lepszej jakości materiały takie jak: wełna, jedwab, alpaka. One nie powinny się aż tak elektryzować, a dodatkowo będzie nam w nich ciepło