lesne-wrota.pl

Portal ogólnotematyczny

krzesła do małej kuchni
Dom i Ogród

Jak wybrać krzesła do małej kuchni?

Nie każdy z nas może pochwalić się dużą i przestronną kuchnią, w której stół zajmuje centralne miejsce, a spożywanie posiłków jest prawdziwa przyjemnością. Czasami nasze kuchnie są małe, co nie znaczy, że musimy rezygnować z posiłków przy wygodnym stole na na przyjemnych krzesłach. Jak wybrać krzesła do małej kuchni?

Taboret czy krzesło z oparciem?

Taborety wydają się być najlepszym rozwiązaniem, gdy mamy niewielką kuchnię. Oferta taboretów jest bardzo szeroka więc bez problemów dopasujemy je do stołu, który zagościł w naszej kuchni oraz stylu wnętrzarskiego, w jakim kuchnia została umeblowana. Dodatkowo ich największą zaletą jest niewielka ilość miejsca, którą zajmują.

Po skończonym posiłku taborety można ustawić jeden na drugim i w ten sposób kuchnia odzyska swoje dawne rozmiary. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że na taboretach nie można długo siedzieć. Po krótkim czasie nasze plecy zaczną to bardzo dotkliwie odczuwać.

Krzesła z oparciem są dużo bardziej komfortowe. Wybierając krzesła do małej kuchni warto skoncentrować się na modelach, które są składane. Dzięki temu możemy je schować między szafkami, za stołem czy powiesić na ścianie. Mając stół, który jest składany po zakończonym posiłku wszystko zostaje sprzątnięte, a kuchnia znowu jest wygodna i funkcjonalna.

Drewniane, plastikowe czy metalowe?

Krzesła mogą być wykonane z różnych materiałów. Plastikowe krzesła na pewno będą lekkie, trzeba jednak pamiętać, że mogą okazać się dosyć nietrwałe.

Krzesła z drewna są stabilne, eleganckie, są jednak cięższe od plastikowych, więc jeżeli planujemy wieszać je na ścianie trzeba dobrze się nad tym zastanowić. Krzesła na metalowym rusztowaniu wydają się delikatne i filigranowe, dzięki temu idealnie komponują się z nie dużymi pomieszczeniami, które optycznie powiększają.

Wybierając krzesła do małej kuchni można również rozważyć propozycje krzeseł z tapicerowanym siedziskiem. Są to krzesła wyjątkowo eleganckie, które sprawdzą się zarówno w pomieszczeniach klasycznych, jak i nowoczesnych. Wszystko zależy od rodzaju obicia, które wybierzemy.

Wybierając krzesła tapicerowane trzeba zwrócić uwagę, czy materiał, którym obite jest siedzisko, jest łatwy do utrzymania w czystości. W kuchni bardzo szybko tapicerka może ulec zabrudzeniu, więc czyszczenie krzeseł jest bardzo ważne.

Wybierając krzesła do małej kuchni należy zwrócić uwagę na ich wygodę, ale również dobrać tak, by pasowały do stołu. Kupując krzesła i stół oddzielnie musimy stworzyć kompozycję, która będzie spójna i harmonijna, tylko taka kuchnia będzie zachwycała umeblowaniem.