lesne-wrota.pl

Portal ogólnotematyczny

style mieszkań
Dom i Ogród Wnętrza

Jakie style mieszkań będą dominowały w aranżacji wnętrz w 2022 roku?

Remontując mieszkanie każdy z nas marzy o tym, by stworzyć wnętrze modne, ale jednocześnie charakterystyczne. Koniecznie trzeba pamiętać, że musi to być przestrzeń, w której mieszkańcy będą dobrze się czuli. Jakie style mieszkań dominują w 2022 roku?

Czego dowiemy się z artykuły?

  • Czy styl japandi jest najmodniejszy?
  • Czy boho nadal jest w trendzie?
  • Czym jest styl art deco?

Japandi – ostatni krzyk mody

Jeszcze do niedawna najmodniejsze style mieszkań, które dominowały w naszych wnętrzach to scandi i styl industrialny. Dziś obie te aranżacje uległy dużemu przeobrażeniu.

Styl japandi jest hybrydą, która powstała z połączeniu stylu japońskiego ze skandynawskim. Są to wnętrza, w których dominuje przede wszystkim prostota, wygoda i funkcjonalność. Można powiedzieć, że jest to styl niemal ascetyczny. Każdy sprzęt ma swoje miejsce, nie ma tu nadmiaru dekoracji ani ozdób. Nie znajdziemy sprzętów, które nie są użyteczne.

Styl japandi ceni sobie prostotę i powiązanie z naturą. Kolorystyka jest stonowana, naturalna i spokojna. Nie znajdziemy tu przedmiotów, które nie są wykonane z naturalnych materiałów.

Boho – nadal modne

Styl boho już od kilku lat gości w naszych mieszkaniach. Jest on zupełnym przeciwieństwem stylu japandi. Jego cechą charakterystyczną jest nagromadzenie faktur, materiałów i kolorów, które są bliskie naturze. Nie można również zapomnieć o roślinach, które są ważnym elementem dekoracyjnym mieszkań w stylu boho.

Styl boho przeznaczony jest dla osób, które cenią mieszkania przytulne, jasne i pełne przedmiotów z „duszą”. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na tekstylia, które mają ogromne znaczenie dla stylu boho. Makramy, przytulne koce czy ciekawe poduszki wprowadzają klimat do mieszkania.

Art deco – klasa i elegancja

Styl art deco jest idealny dla osób, które kochają wnętrza uporządkowane i eleganckie. Klasycznym wyróżnikiem art deco są wzory geometryczne, które pojawiają się na meblach, ścianach czy dodatkach. Ważne jest, by był to wzór powtarzalny i stonowany. Art deco nie jest krzykliwym stylem.

Styl art deco jest niezwykle elegancki. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na jakość wykonanych mebli. Mimo, iż meble powinny być klasyczne muszą być one odnowione i eleganckie. Meble nadgryzione „zębem czasu” nie powinny pojawić się w takim wnętrzu. Art deco nie lubi tandety i podróbek.

W mieszkaniu art deco dominują kolory nasycone. Sprawdzi się ciemny brąz, czerń, a nawet złoto. Nie mogą to być jednak kolory krzykliwe.

W skrócie style mieszkań są bardzo różnorodne i na pewno każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Koniecznie jednak trzeba pamiętać, by kierować się własnym gustem, a nie modą, która bardzo szybko przemija. Aby mieć modne mieszkanie wystarczy nawet mała zmiana, na przykład w dodatkach. Stawiając na trzy style: art deco, boho i japandi można stwierdzić, że one będą rządzić w 2022 roku.