lesne-wrota.pl

Portal ogólnotematyczny

sukienki ślubne dla ciężarnych
Zakupy

Sukienki ślubne dla ciężarnych

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej kobiety. To właśnie wtedy panie chcą pięknie wyglądać, zachwycić swojego partnera oraz pozostałych gości. Jeśli do ceremonii przystępuje się będąc w ciąży, znalezienie wymarzonej sukienki jest troszeczkę bardziej skomplikowane. Nie oznacza to jednak, że nie można kupić kreacji, która będzie jak ze snu. Sukienki ślubne dla ciężarnych to pewna nisza, ale wystarczy odrobina cierpliwości, by wybrać tę jedną jedyną.

Gdzie kupuje się sukienki ślubne dla ciężarnych?

Sukienki na ślub to najczęściej kreacje bardzo dopasowane, które mają pięknie podkreślać sylwetkę kobiety. Można wypożyczyć je w wypożyczalni, albo kupić na wymiar. Wtedy w salonie zdejmowane są pomiary ciała, na podstawie których krawcowa szyje sukienkę. Jeśli przygotowania do ślubu trwały od wielu miesięcy, a po drodze okazało się, że kobieta jest w ciąży, plany dotyczące kreacji często muszą ulec zmianie. Dlaczego? Bo w wielu salonach sukienkę należy zamawiać co najmniej pół roku wcześniej. Jej wykonanie to po prostu bardzo kunsztowna praca, która wymaga czasu i zaangażowania. Po drodze kobieta zwykle umawia się jeszcze nawet na kilka przymiarek, aby sprawdzić, czy wszystko odpowiednio leży. Jeśli kobieta bierze ślub w pierwszych miesiącach ciąży, czasem wystarczy po prostu tylko troszkę poszerzyć kreację, nie trzeba zmieniać jej kroju. Gdy brzuszek ciążowy jest większy, trzeba będzie wybrać zupełnie inny model. Na szczęście w dobrych salonach są już sukienki do ślubu dla kobiet ciężarnych, które są skrojone tak, że brzuszek ciążowy nie jest w żaden sposób uciskany. W tym wypadku wybór odpowiedniej kreacji to już nie tylko kwestia tego, jak będzie się prezentować panna młoda. To również sprawa związana z bezpieczeństwem i zdrowiem dziecka.

Sukienka na ślub cywilny

Jeżeli w planach jest tylko ślub cywilny, sprawa jest trochę prostsza. Dlaczego? Ponieważ w przypadku ceremonii w urzędzie kobiety zwykle wybierają prostsze sukienki. Wtedy świetnie sprawdzą się na przykład kreacje o kroju litery A. Nie podkreślają one mocno talii, dlatego też jest więcej miejsca na ciążowy brzuszek. Wystarczy wybrać piękne pantofelki i dodatki, takie jak na przykład woalka na twarz, ozdobna spinka do włosów, biżuteria. Stylizacja będzie prezentować się wyjątkowo, a przyszła pani młoda będzie czuła się wygodnie. To szczególnie ważne w trzecim trymestrze ciąży, kiedy brzuch jest już naprawdę duży. Zakładane wtedy ubrania zwyczajnie muszą być wygodne i komfortowe. Nie mogą krępować ruchów, ani uciskać brzucha.